رئیس دانشگاه پیام نور قرچک و ورامین خبر داد تشکیل مرکز کارآفرینی برای حمایت از طرح‌های دانشجویان

خبر تاریخ خبر: 1397/11/03

رئیس دانشگاه پیام نور قرچک و ورامین گفت: 14 هزار دانشجو فارغ التحصیل ثمره فعالیت 25 ساله دانشگاه پیام نور قرچک و ورامین است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از قرچک رسول راهداری رییس دانشگاه پیام نور مرکز قرچک-ورامین در نشست خبری بیست و پنجمین سال فعالیت این مرکز با تکریم جایگاه خبرنگاران در برقراری ارتباط بین مردم و مسوولین، گفت: در چهلمین سالگرد پروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای پیام نور مرکز قرچک-ورامین در قالب نمایشگاهی در معرض دید عموم قرار خواهد گرفت.

وی با بین اینکه بیش از 3900 نفر دانشجو در پیام نور مرکز قرچک-ورامین در حال تحصیل هستند، اظهار داشت: در حال حاضر 33 رشته در مقطع کارشناسی و 33 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در این دانشگاه وجود دارد.

راهداری گفت: این دانشگاه از ابتدای تاسیس تا کنون  بیش از ۱۴ هزار فارغ التحصیل داشته است که این رقم در نوع خود عدد قابل توجهی است.

وی تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های آماری ۲۶ درصد از دانش آموخته‌های این مرکز جذب بازار کار شده‌اند.

رئیس دانشگاه پیام نور قرچک و ورامین از فعال شدن مرکز کارآفرینی در این دانشگاه خبر داد و گفت: این مرکز در رابطه با حمایت از طرح‌های دانش بنیان دانشجویان و بر طرف کردن نیاز شهرک‌های صنعتی و نیروی انتظامی خدمات  ارائه می‌دهد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر ۱۴۰ دانشجوی اتباع خارجی در دانشگاه پیام نور مرکز قرچک در حال تحصیل هستند و تعداد ۱۶۳ اتباع خارجی در سال‌های گذشته فارغ التحصیل شده‌اند.

وی با اشاره به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری در رابطه با رسالت فرهنگی دانشگاه‌ها، افزود: برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری، سیاحتی و زیارتی و تشکیل کرسی‌های آزاد اندیشی از شاخص‌ترین برنامه‌های این دانشگاه در ایام الله دهه فجر امسال خواهد بود.

این مقام مسوول در خصوص مشکل سایت دانشگاه برای ثبت نام گفت: در ساعت اولیه انتخاب واحد با تراکم مراجعه کاربران به سایت دانشگاه مواجهیم و از دانشجویان تقاضا داریم تا همکاری لازم را در این زمینه با دانشگاه داشته باشند.

اطلاعات

نویسنده : Maryam yousefi

منبع : خبرگزاری فارس

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.