دبیر ستاد بهینه‌سازی انرژی ریاست جمهوری: ورامین پایلوت مطالعه زیست‌محیطی کشور/ بیابان به سمت تهران در حرکت است

خبر تاریخ خبر: 1397/11/01

دبیر ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه ورامین پایلوت مطالعه زیست‌محیطی کشور است، گفت: بیابان با توسعه که به سمت تهران در حال حرکت است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ورامین، یدالله صبوری در جلسه توسعه و پیشرفت شهرستان ورامین که با حضور فرماندار و کارشناسان محیط‌زیست، پسماندها و نیرو از دانشگاه‌های صنعتی شریف و دانشگاه‌های اشتوتگارت آلمان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های فرماندار شهرستان ورامین استفاده از فناوری و تکنولوژی جدید در حوزه کشاورزی است که از کارشناسان دعوت شد تا در شهرستان حضورداشته  باشند.

وی گفت: در حال حاضر انرژی، جامعه و محیط‌زیست از مواردی بود که در این نشست موردبررسی قرار گرفت و مطالعه در ورامین در این خصوص چالش‌هایی را دارد تا  این موارد به نحو احسن مدیریت شود تا در سایر شهرها هم اجرا شود.

صبوری افزود: یکی از مهم‌ترین مواردی که قابل‌ذکر است بسیج شدن در خصوص، مطالعه و بررسی منطقه بود و باید از پتانسیل‌های منطقه استفاده شود تا شناخت کافی به منطقه داشته باشیم و به همین دلیل از نیروهای بومی که کارشناسان خبره در این امر بودند استفاده شد.

این مسؤول تصریح کرد: در منطقه نیاز به کسب‌وکارهای نو دارد و این کسب‌وکار با همراهی جوانان منطقه صورت می‌گیرد و نیروی انسانی توانمند در منطقه وجود دارد و باید ساماندهی شوند و برای پیشرفت و اجرای پروژه‌ها و فناوری‌ها نیازمند جذب سرمایه هستیم که از مهم‌ترین ابزارآلات پیشرفت است.

دبیر ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: ازجمله مشکلات شهرستان ورامین شهرک صنعتی چرمشهر، چالش‌های تالاب بند علی‌خان، مشکل ترافیک و ریز گردهای کویر ورامین است.

وی بیان داشت: این پروژه‌ها با مشارکت دانشگاه اشتوتگارت آلمان و دانش صنعتی شریف صورت می‌گیرد و در کشور سازمان محیط‌زیست و سازمان علمی فناوری ریاست جمهوری است.

صبوری در خصوص مشارکت بانک‌ها افزود: در ایران تفاهم‌نامه‌ای با ۵ کشور امضاشده که در این پروژه مشارکت خواهند داشت و چندین موسسه مالی در خارج از کشور است که در این پروژه همراه توسعه و پیشرفت ورامین خواهند بود.

وی گفت: دلیل انتخاب شهرستان ورامین همه مواردی بود که با مردم سرکار دارد و ازجمله توسعه بیابان که به سمت تهران در حال حرکت است، موضوع دوم تولید و تهیه محصولات کشاورزی است که بیش از ۳۰ درصد پروتئین و لبنیات استان تهران در ورامین به دست می‌آید و پیچیده‌ترین مشکلات صنعتی، اقتصادی و کشاورزی در ورامین وجود دارد که ورامین به‌عنوان مرکز معین انتخاب‌شده است.

دبیر ستاد بهینه‌سازی انرژی و محیط‌زیست معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری بابیان اینکه این مطالعات کشوری است و ورامین به‌عنوان محل پایلوت است، اظهار کرد: بحث مطالعاتی پروژه رو به اتمام است و یک ماه آینده مطالعات صورت گرفته به معاون فناوری ریاست جمهوری ارسال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه نیازمند همراهی مسؤولان استانی و کشوری است که باید این تیم را همراهی و یاری کنند.

اطلاعات

نویسنده : Maryam yousefi

منبع : خبرگزاری فارس

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.