حاشیه های مراسم تشیع پیکر آتش نشان احسان جامعی از نداشتن عقبه ذهنی شهردار برای آتش نشانان تا گریه های بی امان کودک ۳ ساله

خبر تاریخ خبر: 1397/10/25

در مراسم تشییع پیکر شهید احسان جامعی از نیروهای آتش‌نشانی که بر اثر برق‌گرفتگی در حین خدمت به درجه رفیع شهادت رسید، پدر این شهید از شهردار خواست تا موضوع سخت و زیان آور بودن شغل آتش نشانان را پیگیری کند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، صبح امروز مراسم تشییع پیکر شهید احسان جامعی از نیروهای آتش‌نشانی که بر اثر برق‌گرفتگی در حین خدمت به درجه رفیع شهادت رسید برگزار شد.

در این مراسم پیروز حناچی شهردار تهران، مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی، الهام فخاری عضو کمیسیون اجتماعی شورا، شهربانو امانی عضو شورای شهر حضور داشتند. مراسم تشییع از مقابل ایستگاه آتش‌نشانی حسن‌آباد آغاز و تا مقابل ساختمان اصلی شهرداری در بهشت ادامه داشت.

 

در مقابل ساختمان بهشت محسن هاشمی رئیس شورای شهر، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران و حجت نظری و مجید فراهانی از اعضای دیگر شورا به جمع تشییع‌کنندگان اضافه شدند.

در حاشیه این مراسم، یکی از آتش‌نشانان به سراغ محسن هاشمی رئیس شورای شهر رفت و گفت قرار بود بیمه آتش‌نشانان درست شود اما تاکنون هیچ اتفاقی رخ نداده و ما در شرایط خوبی نیستیم و هنوز جزو مشاغل سخت و زیان‌آور به حساب نمی‌آییم و محسن هاشمی سری تکان داد و گفت چشم پیگیری می‌کنم. 

 

همچنین پدر شهید احسان جامعی از حناچی شهردار تهران خواست که بیمه آتش‌نشانان را اصلاح کند. وی که به شدت گریه می‌کرد و حال خوبی نداشت گفت که اگر سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان درست شود لااقل خیال این قشر قدری آسوده‌ می‌شود و حناچی قول پیگیری داد.

در این مراسم همسر شهید احسان جامعی و دختر سه ساله‌اش حضور داشت. فرزندش گریه می‌کرد و یکی از تصویربرداران از خانمی که این کودک را در آغوش داشت خواست که صورتش را به سمت دوربین بچرخاند تا بتواند تصویر خوبی بگیرد. 

پیروز حناچی شهردار تهران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان هنوز درست نشده است، گفت: فکر می‌کنید اینجا جای بحث این موارد است. 

وی در ادامه به فارس گفت که موضوع را بررسی می‌کند و چون عقبه ذهنی در این باره ندارد نمی‌تواند اظهارنظر کند. 

یکی از آتش‌نشانان به خبرنگار فارس گفت که سالهاست مدیران وعده درست شدن موضوع سخت و زیان بودن شغل آتش‌نشانان را می‌دهند ولی عملیاتی نشده است و هر بار که حادثه‌ای رخ می‌دهد مسئولان یادشان می‌افتد که فکری به حال آتش‌نشانان کنند و دوباره فراموش می‌شود.

مهدی داوری رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری تهران به خبرنگار فارس، گفت: در سال‌های گذشته ردیفی برای سخت و زیان‌آور بودن شغل آتش‌نشانان در نظر گرفته نشده است و قرار است سال آینده این امر رخ دهد. 

بسیاری از مسئولین در این مراسم عکس گرفته و آنلاین در کانال‌های تلگرامی خود گذاشتند.

بر اساس این گزارش، نماز میت بر پیکر این  آتش‌نشان با حضور مسئولین شهری در حیات شهرداری قرائت شد و پیکراحسان جامعی برای تدفین به ورامین انتقال یافت.

 

اطلاعات

نویسنده : Maryam yousefi

منبع : خبرگزاری فارس

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.