رئیس اورژانس اجتماعی ورامین مطرح کرد سامانه «تصمیم» گامی مثبت در کاهش آمار طلاق

خبر تاریخ خبر: 1397/10/16

رئیس اورژانس اجتماعی شهرستان ورامین با اشاره به سامانه «تصمیم» گفت: این سامانه به همراه دو مرکز مشاوره در شهرستان ورامین با هدف کاهش میزان طلاق در زمینه‌های بهبود روابط، ارتباط مؤثر، تبدیل مشکل به مسئله و کسب راه‌حل فعالیت می‌کند.

فریبا مرادزاده رئیس مرکز اورژانس اجتماعی شهرستان ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ورامین با اشاره به آمار طلاق در این شهرستان اظهار کرد: میزان طلاق در شش‌ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

رئیس اورژانس اجتماعی شهرستان ورامین تصریح کرد: یکی از مسائلی که باید در نظر گرفته شود این است که آسیبی در سطح جامعه به وجود می‌آید و بعد از آن به دنبال برطرف کردن آسیب مورد نظر هستیم.

وی با بیان اینکه آموزش‌هایی که مربوط به طلاق است باید قبل از ازدواج و یا حداقل قبل از قطعی شدن ازدواج آغاز شود، تصریح کرد: سامانه «تصمیم» فعالیت خود را آغاز کرده است و همچنین مراکز مشاوره نیز در سطح شهرستان فعالیت کرده‌اند که توانسته اقدامات خوبی را انجام دهند.

مرادزاده گفت: در سامانه «تصمیم» قسمتی با عنوان غربال دارد که به همراه دو مرکز مشاوره در شهرستان ورامین با هدف کاهش میزان طلاق در زمینه‌های بهبود روابط، ارتباط مؤثر، تبدیل مشکل به مسئله و کسب راه‌حل طی 5 جلسه، فعالیت می‌کند و توانسته‌ موفقیتی نیز در این زمینه به دست آورد.

وی خاطرنشان کرد: میزان مشخصی برای سامانه‌ها در شهرستان‌های گوناگون در نظر گرفته شده است که در سطح شهرستان ورامین این سامانه توانسته بیشتر از میزان در نظر گرفته شده پیشرفت داشته باشد و از بروز طلاق جلوگیری کند.

اطلاعات

نویسنده : Maryam yousefi

منبع : خبرگزاری فارس

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.