شهردار قرچک خبر داد ارائه طرح جدید برای تقاطع روستای داودآباد/کمربندی جنوبی قرچک دست‌نخورده باقی می‌ماند

خبر تاریخ خبر: 1397/10/05

شهردار قرچک گفت: اداره کل راه‌آهن طرح جدیدی از تقاطع روستای داودآباد ارائه کرد که کمترین مساحت را از کمربندی نیاز دارد که تقریباً از عرض کمربندی کم نمی‌شود.

محسن خرمی شریف در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قرچک در خصوص بحث جمع‌آوری پسماند اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل و اقداماتی که در استانداری به جمع‌بندی رسید مقرر شد که جنوب شرق استان تهران که شامل قرچک، ورامین، پیشوا، جوادآباد و پاکدشت است، در قالب یک شرکت به ثبت برسد و همه‌ی این شهرها به میزان زباله‌ای که در اختیار دارند در سهام آن شرکت سهیم شوند.

وی افزود: اساسنامه‌های جنوب شرق در شوراهای اسلامی شهرها به تصویب رسیده و در حال حاضر منتظر ابلاغیه‌های بعدی از طرف استانداری تهران هستیم تا تفکیک زباله در مبدأ و مقصد توسط این شرکت به انجام برسد.

شهردار قرچک در خصوص زباله‌های عفونی گفت: متولی این امر و عقد قرارداد شبکه بهداشت و درمان است که این عقد قرارداد را با مکان‌هایی که تولید زباله‌ی عفونی دارند مثل بیمارستان‌ها و مراکز درمانی، کلینیک‌ها و غیره انجام می‌دهد که در اختیار بخش خصوصی است.

خرمی شریف بیان داشت: شهرداری اکیداً از جمع‌آوری و برداشت زباله‌های عفونی خودداری می‌کند و در سطح شهرستان تا این لحظه گزارشی مبنی بر تجمیع زباله‌های عفونی و زباله‌های شهری به ما ارائه نشده و در صورت مشاهده شدیداً با این موضوع برخورد می‌کنیم.

وی در خصوص تقاطع‌های کمربندی جنوبی شهر قرچک تصریح کرد: در حال بحث و بررسی با اداره کل راه‌آهن استان تهران هستیم، مدیران راه‌آهن چندین جلسه در شهر قرچک و چندین جلسه در شهر برگزار شد و در نهایت چندی پیش به یک جمع‌بندی اولیه در ارتباط با تقاطع داودآباد رسیدیم.

شهردار قرچک با بیان اینکه طرح‌هایی که تا قبل از جلسه‌ آخر به ما داده بودند طرح‌هایی بود که کمربندی را تحت‌الشعاع قرار می‌داد، بیان کرد: اداره کل راه‌آهن طرح جدیدی از تقاطع روستای داودآباد ارائه کرد که کمترین مساحت را از کمربندی نیاز دارد که تقریباً از عرض کمربندی کم نمی‌شود.

خرمی شریف خاطرنشان کرد: قرار شد اداره کل راه‌آهن طرح‌ها را به شهرداری ارائه دهد تا در شورای اسلامی شهر به تصویب برسد که درنهایت به مرجله اجرا برسد.

وی با بیان اینکه طرح‌هایی که تاکنون ارائه می‌شد کمربندی جنوبی را تحت‌الشعاع قرار می‌داد و گره‌ ترافیکی بزرگی ایجاد می‌کرد که شهرداری مخالفت کرد، یادآور شد: در طرح تقاطع محمدآباد و شهرک صنعتی نیز تدابیر لازم صورت گرفته و در اجرای آن‌ها مشکلی پیش نخواهد آمد.

اطلاعات

نویسنده : مژده بيک مراد

منبع : خبرگزاری فارس

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.