ترخیص خودروها و موتورسیکلت‌های متخلف با حداقل مدارک در هفته ناجا

خبر تاریخ خبر: 1396/08/03

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت پلیس سردار حسین رحیمی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهارداشت: هدف از شکل گیری پلیس در جمهوری اسلامی ایران ایجاد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت پلیس سردار حسین رحیمی ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهارداشت: هدف از شکل گیری پلیس در جمهوری اسلامی ایران ایجاد انضباط اجتماعی و امنیت پایدار در موقعیت های مختلف است.
وی با اشاره به تاریخچه ادغام نیروی انتظامی، گفت: این سازمان با ادغام چند نهاد دیگر (شهربانی، ژاندارمری و کمیته انقلاب اسلامی) شکل گرفت و وضعیت رو به رشدی را طی کرد؛ در روزهای اول ادغام، تنها لباس‌ها یکسان شد اما نباید فراموش کرد در حقیقت سه فرهنگ متفاوت در هم ادغام شدند و اغلب پرسنل افرادی قانع و منضبط بودند.
به گفته رئیس پلیس راهور تهران بزرگ، در آن زمان کشور در وضعیت سخت امنیتی قرار داشت اما با وجود ادغام، پرسنل وظیفه خود را به خوبی انجام دادند و امروز به جرأت می‌توان گفت پلیس جمهوری اسلامی ایران یکی از مقتدرترین پلیس‌ها نه در منطقه بلکه در دنیاست.
وی یادآور شد: پلیس کشور ما ضمن آگاهی به مأموریت‌های خود به این بلوغ رسیده که وظایف خود را به بهترین نحو انجام دهد به طوری که توقعات و انتظارات مردم از پلیس در سطح بالایی قرار گرفته است.
این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شاید در گذشته در نقاط مختلف کشور شاهد جرایمی نظیر گروگانگیری و سرقت های خشن بودیم اما امروز مردم با وقوع یکی از این جرایم واکنش نشان می دهند و حسن انجام وظایف پلیس منجر به ایجاد انتظارات برای مردم شده که تمامی آنان بحق است.
سردار رحیمی به آموزش های تخصصی و بسیار فنی مأموران پلیس اشاره کرد و افزود: امروز شاهد آموزش کارکنان پلیس به صورت فنی و تخصصی در دانشکده های مختلف دانشگاه علوم انتظامی امین هستیم.
وی ادامه داد: هم اکنون، در صورت وقوع جرم در کشور، پلیس در کمتر از 48 ساعت موفق به کشف آن می‌شود.
وی با اشاره به اینکه وقوع جرایم با پدیده های مختلف اجتماعی ارتباط تنگاتنگی دارد، اذعان داشت: زمانی که تورم و بیکاری در جامعه افزایش می یابد، باید شاهد وقوع جرایم خرد باشیم اما پلیس با برنامه ریزی و اتخاذ تمهیدات لازم توانسته با وجود مشکلات اقتصادی در بحث امنیت به توفیقات خوبی دست پیدا کند.
رحیمی یکی دیگر از موفقیت‌های پلیس را ایجاد انضباط اجتماعی دانست و افزود: کاهش دو یا سه هزار کشته سوانح رانندگی در کشور با وجود اینکه جاده ها تغییر قابل محسوسی نداشته و نیز ایمنی خودروها افزایش پیدا نکرده و از سویی شاهد افزایش سفرهای درون و برون شهری هستیم حاکی از آن است که پلیس با درایت، مدیریت و تلاش توانسته به این موفقیت دست یابد.
وی افزود: امروز پلیس ما در یک شرایط ایده آل و قابل قبول است و این روند صعودی و بلوغ را در تمامی بخش‌های ناجا شاهد هستیم.
رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: از روز شنبه 13 مهرماه تا پایان هفته نیروی انتظامی، کلیه خودروها و موتورسیکلت های متخلف در پارکینگ‌ها با مساعدت‌های ویژه با اخذ حداقل مدارک ترخیص خواهند شد.
وی افزود: شهروندان تهرانی می‌توانند با مراجعه به ستادهای ترخیص اطلاعات کامل در این خصوص را دریافت کنند.
رحیمی در خاتمه خاطرنشان کرد: بخشی از خدمت در نیروی انتظامی تکلیف و بخش اعظم آن توفیق الهی است و برآوردن نیازهای مردم که همان برقراری نظم و امنیت است، توفیقی الهی است.

اطلاعات

نویسنده : rasool salari

منبع :

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.