تذکر تلویحی اشتون به آمریکا در برگزاری مناسب مذاکرات ایران با 1+5

خبر تاریخ خبر: 1396/08/03

به گزارش خبرگزاری مهر، کاترین اشتون، در مؤسسه وودرو ویلسون در واشنگتن گفت: "در هر صورت، قانون‌گذاران در اینجا و یا آن دسته از افرادی که از سوی آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر، کاترین اشتون، در مؤسسه وودرو ویلسون در واشنگتن گفت: "در هر صورت، قانون‌گذاران در اینجا و یا آن دسته از افرادی که از سوی آمریکا مذاکرات را هدایت می‌کنند... کری (وزیر امور خارجه آمریکا) و تیم وی باید به فکر تضمین ایجاد بهترین فضای ممکن باشند."
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا همچنین بر لزوم نشان دادن تمایل و حسن‌نیت در همه زمینه‌ها تاکید کرد.
وی در ادامه برای شرکت در مذاکرات آتی هسته‌ای با ایران در "بهترین فضای ممکن" ابراز تمایل کرد و گفت: "مایلم در بهترین فضای ممکن در ژنو مذاکرات را برگزار کنیم؛ و این بدان معناست که در هر صورت، لازم است تمایل و حسن نیت خود را برای نشستن و پیشبرد مذاکرات نشان دهیم و در مقابل همین انتظار را داشته باشیم."
اشتون بیست و شش سپتامبر اعلام کرد، شش قدرت مهم جهان (گروه ?+?) و ایران در ادامه تلاش برای برون رفت از بن‌بست برنامه انرژی هسته‌ای تهران، درباره برگزاری دور بعدی مذاکرات در پانزدهم و شانزدهم اکتبر (?? و ?? مهر) در ژنو به توافق رسیده‌اند.
این بیانیه در پی نشست محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و همتایان وی از کشورهای گروه ?+? شامل آمریکا، فرانسه، روسیه، چین، انگلیس به علاوه آلمان، در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک صادر شد.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.