حیات دوباره‌ی واحدهای تولیدی نیمه فعال در قرچک

خبر تاریخ خبر: 1397/05/14

فرماندار شهرستان قرچک گفت: باتوجه به ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی مراجع استانی، شهرستان قرچک در زمینه احصاء و احیاء واحدهای تولیدی راکد و نیمه فعال اقدامات خوبی را صورت داده است.


به گزارش خبرگزاری فارس از قرچک، مسعود مرسلپور صبح امروز در دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان قرچک با اشاره به موضوعات اقتصادی و سیاسی حاکم بر کشور اظهار کرد: بی‌شک راه توسعه اقتصادی کشور از مسیر حضور فعال بخش‌خصوصی چه در عمل و چه در عرصه تصمیم‌گیری می‌گذرد و توسعه اقتصاد باید با تمرکز بر این بخش‌ها آغاز شود.

وی افزود: در همین راستا باتوجه به ارزیابی‌های صورت گرفته از سوی مراجع استانی، شهرستان قرچک در زمینه احصاء و احیاء واحدهای تولیدی راکد و نیمه‌فعال اقدامات خوبی را صورت داده است؛ با برنامه‌ریزی و نظارت مستمر بر فعالیت‌ها و تلاش شبانه‌روزی، شاهد تحقق هرچه بیشتر اهداف و بیانات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد و اشتغال در کشور خواهیم بود.

مرسلپور تاکید کرد: باتوجه به لزوم تسریع در روند وضعیت پرونده‌های بخش کشاورزی معاونت عمرانی فرمانداری، شهرداری، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی نسبت به تشکیل کمیته تخصصی و فنی جهت احصاء مشکلات و مقررات قانونی مربوط به گلخانه‌ها و دامپروری‌ها در حریم شهر اقدام نمایند؛ کمیته تخصصی موظف است ظرف مدت 3 روز کاری راهکارهای پیشنهادی را به دبیرخانه ستاد ارسال نماید.

فرماندار قرچک تصریح کرد: باتوجه به چالش تأمین مواد اولیه تولیدکنندگان و اهمیت احیاء و ارتقاء توان تولید و رفع مشکلات بنگاه‌های اقتصادی، شهرک صنعتی قرچک گزارشی از نیازمندی‌های مواد اولیه کارخانجات مستقر در شهرک صنعتی ارسال نماید.

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان قرچک گفت: باتوجه به شروع عملیات واگذاری فاز 2 شهرک صنعتی، مدیریت این شهرک نسبت به اعلام نیازمندی‌های زیرساختی و مشکلات موجود اقدام کند.

وی تاکید کرد: باتوجه به مشکلات مطرح شده از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت در خصوص بهداشت آب برخی کوره‌های آجر پزی، اداره آب و فاضلاب شهرستان با هماهنگی شبکه بهداشت و درمان و اداره صنعت، معدن و تجارت نسبت به بازدید و رفع مشکل احتمالی اقدام و گزارش آن را به فرمانداری ارسال نمایند.

فرماندار قرچک خاطرنشان کرد: اداره راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت پاسخ استعلام اسناد مالکیت شهرک صنعتی قرچک ارائه و شهرک صنعتی با هماهنگی معاونت عمرانی فرمانداری تا حصول نتیجه پیگیری و اقدام لازم معمول نمایند.

مرسلپور در ادامه این جلسه به اقدامات صورت گرفته در حوزه تنظیم بازار و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی اشاره کرد و افزود: می بایست در این شرایط حساس نسبت به کنترل و  ثبات در بازار توجه بیشتری شود و زمینه فروش و عرضه محصولات به بازار برای تولیدکنندگان فراهم گردد.

گفتنی است دومین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان قرچک با دستور جلسه ارائه گزارش شهرداری از وضعیت روند پرونده‌های بخش کشاورزی و صنعت، ارائه گزارش اقدامات زیربنایی و دیگر موارد مربوطه توسط مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و ارائه گزارش بخشودگی‌های مالیاتی به ریاست مسعود مرسلپور فرماندار و با حضور مصطفی زینت بخش معاون برنامه‌ریزی اداری مالی فرمانداری، و سایر اعضاء در محل فرمانداری برگزار شد.

http://tehran.farsnews.com/news/13970514000337

اطلاعات

نویسنده : maryam bahari

منبع : خبرگزاری فارس

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.