خرید 72 هزار تن گندم از کشاورزان ورامین

خبر تاریخ خبر: 1397/05/06

رییس اداره غله شهرستان های جنوب شرق تهران اعلام کرد در دو ماه گذشته بیش از 72 هزار تن گندم ازکشاورزان دشت ورامین خریداری شد.


به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، محمد گلدستانی در جلسه کارگروه کشاورزی ورامین  با اعلام میزان خرید گندم ، جو و کلزا در دو ماه اخیر گفت: از 72 هزارتن گندم خریداری شده بیش از 40 هزارتن به همت کشاورزان ورامین تولید شده است و شهرستان های پاکدشت ، قرچک و پیشوا نیز در مجموع 32 هزارتن تولید داشتند.

وی به کاهش 10 هزار تنی خرید گندم در مقایسه با سال گذشته اشاره کرد و افزود: امسال طوفان های شدید و خشکسالی منجربه خسارت به کشاورزان شده که کاهش تولیدات را در پی داشته است.

گلدستانی در ادامه به خرید دانه روغنی کلزا در شهرستان های جنوب شرق استان تهران پرداخت و گفت: امسال 1270 تن کلزاخریداری شد که 750 تن آن را کشاورزان ورامین تولید کرده بودند.

رییس اداره غله جنوب شرق تهران اظهار داشت : کلزا نیز مانند گندم به علت طوفان های شدیدبهاری در مقایسه با سال گذشته 7 هزارتن کمتر تولید شد.

در ورامین 85هزار هکتار زمین قابل کشت وجود دارد که به علت کم آبی نیمی از آنها کش می شود. 23 هزار هکتار دراین شهرستان به زیر کشت غلات رفت.

اطلاعات

نویسنده : maryam bahari

منبع : خبرگزاری صدا و سیما

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.