چراغ نخستین دهیاری ورامین با برق خورشیدی روشن شد

خبر تاریخ خبر: 1397/04/25

خبرگزاری آریا - تهران – ایرنا- با حضور معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و برای نخستین بار در استان تهران ، دهیاری روستای محمدآباد توابع بخش جوادآباد ورامین با استفاده از پنل های خورشیدی برق مورد نیاز خود را تأمین کرد.

رئیس برق منطقه ای شهرستان ورامین در مراسم بهره برداری از این پنل خورشیدی گفت: شهرستان ورامین به دلیل مجاورت با کویر مرکزی، از موقعیت مناسبی برای تولید برق از نیروی خورشید برخوردار است و حمایت از بخش خصوصی برای احداث نیروگاه های برق خورشیدی می تواند بسیاری از مشکلات کمبود انرژی به ویژه در ایام تابستان را رفع کند.
مسلم حاجی مزدرانی افزود: میزان مصرف برق شهرستان ورامین در اوج مصرف 163 مگاوات ساعت ، که به طور میانگین هر خانه شخصی در ساعت 5 کیلووات برق مصرف می کند.
وی اظهار کرد: علاوه بر بخش خصوصی به صورت کلان در احداث نیروگاه های خورشیدی، افراد نیز می توانند با نصب پنل های خورشیدی بر روی منازل خود، علاوه بر فروش برق تولیدی به برق منطقه ای به قیمت هر کیلووات 800 تومان، برق مورد نیاز خود را نیز تولید کنند.
وی بیان کرد: افراد با سرمایه گذاری 200 میلیون ریالی می توانند برق مورد نیاز منزل خود را تأمین و در دراز مدت در بسیاری از هزینه های مصرفی صرفه جویی کنند ضمن این که این امر می تواند به کاهش جبران کمبود انرژی و جلوگیری از قطعی برق کمک شایانی کند.
وی با اشاره به نصب پنل خورشیدی در دهیاری روستای محمدآباد گفت: اجرای این طرح با هزینه ای بالغ بر 250 میلیون ریال برای نخستین بار در استان تهران صورت گرفته و می تواند الگوی مناسبی برای سایر دهیاری ها در تولید برق از انرژی خورشیدی باشد.
ورامین با 300 هزار نفر جمعیت در 35 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

اطلاعات

نویسنده : maryam bahari

منبع : خبرگزاری فارس

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.