حضور 4 دانش‌آموز قرچکی در مسابقات مخترعین جوان جهان

خبر تاریخ خبر: 1397/03/13

مدیر آموزش‌ و پرورش قرچک گفت: چهار دانش‌آموز قرچکی جواز حضور در مسابقات مخترعین جهان در کشور کره جنوبی و کرواسی را کسب کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از قرچک، مهدی نیکبخت ظهر امروز در دیدار چهار دانش‌آموز مخترع جوان قرچکی اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی دانش‌آموزان قرچکی در عرصه فعالیت‌های علمی افتخاری دیگر نصیب این شهرستان شد، این دانش‌آموزان در جشنواره ابن‌سینا موفق به کسب رتبه‌های برتر شدند و جواز حضور در مسابقات مخترعین جهان در کشور کره جنوبی و کرواسی را در بین 25 نفر به‌دست آوردند.

وی بیان کرد: مسابقات بین‌المللی مخترعین جوان جهان در کشور کره جنوبی و کرواسی برگزار می‌شود و این دانش‌آموزان به این کشور اعزام خواهند شد.

مدیر آموزش‌ و پرورش قرچک تصریح کرد: بیشتر فعالیت‌های مخترعین جوان در حوزه تکنولوژی نو، فناوری اطاعات و نانو هست و امید آن داریم که در مسابقات جهانی خوش به درخشند، موفقیت به‌دست‌آمده حاصل تلاش‌های شبانه‌روزی دانش‌آموزان، مدیران و معلمان و اولیای دانش‌آموزان است.

وی خاطرنشان کرد: حضور پرقدرت دانش‌آموزان در مسابقات بین‌المللی مخترعین جهان باعث کسب افتخاری در عرصه تعلیم و تربیت است.

نیکبخت گفت: دانش‌آموزان نخبه از سرمایه‌ها و افتخارات شهرستان هستند، این دانش‌آموزان برای شرکت در مسابقات نهایی مخترعین جوان جهان باید مورد حمایت استانی و شهرستانی قرار گیرند تا با فراغ باز به نبرد با سایر مخترعین کشورهای شرکت‌کننده بروند.

وی در پایان متذکر شد: این دانش‌آموزان اگر مورد حمایت مسؤولان قرار نگیرند نمی‌توانند در مسابقات جهانی شرکت کنند.

اطلاعات

نویسنده : maryam bahari

منبع : خبرگزاری فارس

تبلیغات

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.