استقبال از طرح شهاب در پاکدشت مطلوب است

خبر

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت با بیان اینکه استقبال از طرح شهاب در این شهرستان مطلوب است، گفت: همکاران در وزارت آموزش و پرورش طرح‌های تحصیلی را از دیدگاه مدیران و معلمان مصوب کنند.


به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس استان تهران، جشنواره تکلیف‌دهی با حضور تقی‌پور دبیر اجرایی طرح شهاب در وزارت آموزش و پرورش و جوانمرد کارشناس برنامه ملی شهاب در اداره کل آموزش و پرورش استان تهران پیش از ظهر امروز در کانون شهدای دانش‌آموز شهرستان پاکدشت برگزار شد.

 رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت در این مراسم گفت: طرح شهاب در پایه چهارم در منطقه پاکدشت به نیمه راه رسید؛ طرح شهاب جز معدود طرح‌هایی است که در پاکدشت مورداستقبال قرار گرفته و آن گذر از یک سیاست غلط و چرخش میمون و مبارک است.

علی یزدان‌پناه افزود: سال‌هاست که با سیاست بهترین‌گزینی دانش‌آموزان برتر و دانش‌آموزان منتسب به خانواده شهدا را به اسم برپایی مدارس خاص جدا کردیم؛ آن‌قدر که دانش‌آموزان از هم می‌آموزند از معلم یاد نمی‌گیرند.

وی افزود: دانش‌آموزان برخوردار علمی و با صبغه ایثار و شهادت را با مدارس خاص جدا کرده و در ادامه با زدن میخ نهایی بر این تابوت مدارس غیردولتی را تأسیس کردیم؛ ما با این‌ همه تفرقه مخالفیم؛ این مهم را در طعنه و کنایه مدارس خاص نمی‌گویم و صحبت از جهت‌گیری‌های اشتباه زیاد است.

 رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت بیان کرد: هوش علمی، کلامی، معنوی و عاطفی در جداسازی دانش‌آموزان نادرست بوده است؛ 17 درصد دانش‌آموزان پاکدشت در مدارس خاص و 13 درصد در مدارس غیردولتی در حال تحصیل هستند؛ 80 درصد از دانش‌آموزان هم‌اکنون در مدارس عادی گردآوری شده‌اند که نه همکلاسی به لحاظ هوش علمی برتر و نه همکلاسی به لحاظ هوش معنوی در کنار این دانش‌آموزان است و آنها بدی‌ها را از هم یادمی گیرند و میزان افزایش آسیب‌های اجتماعی را در جامعه شاهد خواهیم بود.

یزدان‌پناه ادامه داد: منطقه از چند درد مانند دیگر مناطق رنج می‌برد، به‌عنوان مثال می‌توان به نقش معلم و نحوه اجرای این طرح اشاره کرد؛ بار معنوی این طرح بر دوش معلمان است که آنها با وجدان شغلی بدون توجه به هزینه و زمان کار می‌کنند و این همان عشق به شغل انبیایی معلمی است؛ بار معنوی معلمی را در طرح‌های مختلف بالا می‌بریم اما هیچ‌ مبلغی به ازای مادی برای این وظیفه سنگین تعریف نمی‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همکاران در وزارت آموزش و پرورش طرح‌ها را از دیدگاه مدیران و معلمان مصوب کنند تا به نحو شایسته‌تری اجرا شوند.

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.