خرید اینترنت در ورامین

خبر

دسترسی ایرانیان به اینترنت روز به روز در حال توسعه است . در ورامین شرکت های مختلفی اینترنت را در سراسر شهر پوشش میدهند .


 

اینترنت در ورامین

 دسترسی ایرانیان به اینترنت  رو به ارتقا است . اما هستند افرادی که از روش های جدید اتصال  به اینترنت آگاهی درستی  ندارند. در ورامین تقریبا 70 درصد مردم از اینترنت استفاده میکنند چه به صورت وایرلس و یا ای دی اس ال و چه به صورت اینترنت خطهای تلفن همراه .

طی آخرین آمار مسئولان وزارت اطلاعات شمار کاربران اینترنت خانگی یا ADSL از 3ملیون نفر به به 10ملیون نفررسیده است .

با این وجود میتوان گفت دسترسی به اینترنت نوعی مطالبه عمومی محسوب میشود که اکثریت مردم به دنبال آن هستند .



برای متصل شدن  به اینترنت در ورامین روشهای مختلفی وجود دارد :

 

دراین بین انتخاب محدوده جغرافیایی , حجم اینترنت مورد مصرف و سرعت آن موارد مهمی هستند که باید به آنها توجه کرد .



عده ای با استفاده از وسایلی مانند تبلت، لپ تاپ یا انواع گوشی‌های هوشمند به دنبال اینترنت هستند که در هر نقطه‌ای دسترسی به اینترنت داشته باشند. عده.

برخی هم ممکن است در منزل و محل کار به اینترنت دسترسی داشته باشند اما برای زمان رفت و آمدها و یا سفرهای خود نیز نیاز به راهکاری برای اتصال دارند. بر این اساس برای هر یک از این گروه ها یک شیوه مناسب است.



اینترنت پرسرعت یا ADSL در ورامین 



اتصال از طریق ADSL محبوب ترین روش بین  ایرانیان برای دسترسی به اینترنت است.
دراین روش کاربران مبلغی را برای خرید مودم میپردازند و به ازای هرماه استفاده ازآن نیز مبلغی میپردازند . شرکت های بسیاری در ورامین اینترنت adsl  را پوشش میدهند .
کاربرانی که از ADSL  استفاده میکنند میتوانند مودم خود را به شکل بی سیم یا باسیم انتخاب کنند .
در مودم های وایمکس یا بی سیم کاربر می تواند از طریق یک مودم به طور همزمان برای چندین دستگاه از رایانه تا تلفن همراه اینترنت داشته باشد. کاربران می توانند بر اساس میزان مصرف خود حجم خاصی از دیتا را خریداری کند.

این روش  اگرچه از نظر سرعت و حتی قیمت مزایایی نسبت به سایر روش ها دارد اما اشکال عمده ای هم دارد اینکه این سرویس بر روی خط تلفن ارائه می شود و تنها در محدوده محل سکونت فرد در دسترس خواهد بود.



اینترنت موبایل از GPRS تا 3G و 4G در ورامین 



شیوه دیگری که طرفداران بسیار دارد و به ویژه با گسترش دسترسی مردم به نرم افزارهای ارتباطی موبایل بیشتر مورد توجه قرار گرفته شیوه اتصال از طریق اپراتورهای تلفن همراه است.

در این روش مشترک می تواند از طریق سیم کارت خود از اینترنت نیز استفاده کند. در این شیوه تا سال گذشته اپراتورهای اول و دوم کشور به ارائه اینترنت نسل دو یا GPRS می پرداختند که این روش از سرعت چندان بالایی برخوردار نبوده و به همین دلیل کمتر مورد توجه مشترکان قرار می گرفت.

در این روش کاربر می تواند از طریق سیم کارت خود به استفاده از اینترنت بر روی گوشی هوشمند یا تبلت سیم کارت‌خور بپردازد اما علاوه بر این مورد اپراتورهای مختلف به ارائه مودم‌های جیبی و همراه نیز پرداخته و مودم‌های مختلفی را وارد بازار کرده اند.

این مودم‌ها نیز دارای دو گونه هستند که در اولین گونه آنها مودمی شبیه به فلش در اختیار فرد قرار داده می شود تا از طریق اتصال آن به دستگاه مورد نظر فرد در هر منطقه ای بتواند از اینترنت سیم کارت استفاده کند.



نکته دیگر آنکه استفاده آزاد از اینترنت سیم کارت در اغلب مواقع به هیچ عنوان به صرفه نیست و لازم است افراد پیش از دسترسی حتما بسته‌های تشویقی اپراتورها را فعال کرده باشند تا با هزینه ای گزاف مواجه نشوند.

البته برخی اپراتورها نیز مودم های وایمکس یا بی سیم 3G و 4G را نیز ارائه کرده اند که به واسطه استفاده از آنها می توان در شعاعی خاص به طور همزمان با وارد کردن رمز عبور برای 10 دستگاه از رایانه گرفته تا گوشی موبایل از اینترنت سیم کارت قرار گرفته در مودم استفاده کرد.

این شیوه اگرچه ممکن است در قیاس با ADSL از سرعت کمتر و هزینه بیشتری برخوردار باشد اما سادگی اتصال، عدم نیاز به ماندن در صف انتظار و از همه مهم تر دسترسی به اینترنت در نقاط مختلف و در حین حرکت از جمله مزایای آن است و به خصوص در مواردی که ممکن است فرد برای استفاده از خدمات شرکت های ندا یا مخابرات با مشکل مواجه باشد راهکاری موثر به نظر می رسد.

 

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.