برگزاری بزرگترین آزمون قالی بافی استان تهران در باغخواص

خبر

به همت شورای روستای باغخواص بزرگترین آزمون قالی بافی استان تهران در این روستا برگزار شد


🔷 روستای #باغخواص با کارها و اقدامات زیرساختی در خصوص اشتغال . خصوصا اشتغال خانم های خانه دار ، به زودی قطب صنعت و کسب و کار خواهد شد....
🔺 البته اگر مسئولین حمایت کنند


🔷یک کار زیربنایی خوب در زمینه کارآفرینی و اشتغال زایی در روستای باغخواص
◽️ایجاد تولید و اشتغال در جایی که زیر ساخت مناسب نداشته باشد امریست محال....
فراهم کردن زیر ساخت دو مرحله عمده برای شهرها یا روستاها دارد 
1.ایجاد سخت افزار مورد نیاز کارفرما
2.نیروی کار آموزش دیده و منسجم
در روستای باغخواص خانم سهلورد به عنوان نایب رئیس شورای اسلامی با تلاش و همتِ مثال زدنی ،بیش از ده ماه زمان و انرژی صرف آموزش علمی و رایگان 47 بانوی خانه دار و یا سرپرست خانوار در روستا داشته و زمینه را برای ورود سرمایه گذاری در بخش قالیبافی در روستای باغخواص با شناسایی ،آموزش و آماده سازیه نیروی کار آموزش دیده ،برای ورود سرمایه گذاران در صنعت قالیبافی به این روستا فراهم نمودند.(درست مانند روستای احمد آباد که یکی از قطب های صنعتِ کوزه گری استان است)
دیر نیست که باغخواص تبدیل به قطبی در صنعت قالی بافی استان شود و یا حتی با حمایت های مسئولین ، در کشور و در این صنعت، حرف برای زدن داشته باشد.
لازم به ذکر است با تکمیل دوره آموزش و دریافت مدرک ،وام خود اشتغالی نیز به این بانوان تعلق میگیرد و علاوه بر آن ،به زودی قرار است نخ و مواد اولیه بافت با پیگیری خانم سهلورد،و توسط یکی از شرکت های معتبر قالیبافی تامین شود و سفارش های کار به صورت عمده به بانوان این روستا به صورت مستمر داده شود .
◽️ای کاش حال که سیاست دولت محترم بر اشتغال زایی تاکید دارد، در روستاها رعایت اوصول فنی و علمی و زیرساخت سازی هم مانند روستای باغخواص در تمام روستاها رعایت شود


نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.