محیط بان ورامین در تنهایی جان داد

خبر

انگار قرار نیست تلخی های محیط بان های ایران تمام شود؛ انگار قرار نیست طبیعت بی رمق این سرزمین نفسی تازه کند و جانی بگیرد. هر روز و هر ساعت این آب وخاک، ناگهان گره می خورد به حادثه ای برای یکی از مدافعان سبزپوش تنهای طبیعت ایران زمین؛ مدافعانی که دولت ها برای آنها بودجه ندارند ...

محمودرضا خسروی رییس "منطقه حفاظت شده کویر" ورامین درباره حادثه مرگ محیط بان ورامینی به اسکان نيوز گفت:« روز پیش از حادثه یعنی 30 آبان، زمان تغییر شیفت پاسگاه های ما بود. ساعت 4 بعداز ظهر شیفت تعویض شد و من در ساعت 7 شب به واحدمحیط بانی مکرش رفتم. آنجا روغن موتورم را عوض کردیم و تا 8 شب هم آنجا بودم. حال میلاد خیلی خوب بود و مشکل خاصی هم نداشت. یکسری لوازم نیاز داشت که قرار شد روز بعد برایش ببرم.»
او افزود:« عصر فردا یعنی یکم آذر ساعت 3 ، وسایل را تهیه و به پاسگاه مراجعه کردم؛ وقتی رسیدم دیدم موتور برق روشن است و در پاسگاه هم بسته است. تعجب کردم؛ چون معمولا بچه ها که برای گشت می روند موتور را روزها خاموش می کنند. در زدم و کسی جواب نداد. ازپشت پاسگاه رفتم و از پنجره نگاه کردم؛ دیدم میلاد روی تخت خوابیده است. به موبایلش زنگ زدم جواب نداد. بعد برگشتم و با سنگ و .... به در زدم. باز هم جوابی نیامد. با رییس اداره تماس گرفتم. ایشان هم زنگ زدند ولی باز هم جواب نداد. خوابیده بود و تکان نمی خورد. دیدم اوضاع مشکوک است و عادی نیست. مجبور شدم شیشه را شکستم و کلید پشت در را چرخاندم و به داخل رفتم. به پای چپ میلاد دست زدم دیدم خشک شده است. فهمیدم اتفاقی افتاده است.»

خسروی گفت:« همان موقع به رییس اداره و فرمانده کلانتری "جوادآباد" و نیروهای هلال احمر و اداره آگاهی زنگ زدم؛ آنها آمدند و بعد از معاینه گفتند که حدود 7-8 ساعت از فوتش گذشته است.»

 رییس "منطقه حفاظت شده کویر" ورامین در ادامه گفت:« ایشان خیلی جوان بود و 28 یا 29 سال سن داشت. یکی از نیروهای بسیار خوب و دلسوز ما بود که متاسفانه از دست رفت. آنروز، روز اول شیفت بود و فاصله جاده تا پاسگاه با خودرو، یک ربع بیشتر نبود. خود من هم در منطقه حضور داشتم و بارها به ایشان و بقیه محیط بان ها گفته ام که هر زمان نیاز بود خبر بدهند خودم را می رسانم. اما ظاهرا ایشان فرصت این کار را هم پیدا نکرد.»

خسروی یادآور شد:« در بررسی های اولیه نیروهای اورژانس، تشخیص داده شد که علت مرگ، سکته قلبی بوده است و شاید اگر کسی حضور داشت هم احتمالا نمی توانست برای ایشان کاری کند.»

او در پاسخ به پرسش خبرنگار اسکان درباره وضعیت شغلی مرحوم میلاد عباس زاده گفت:« ایشان استخدام نبود و قراردادی بود و شیفت ایشان هم 5 روز کار و 5 روز استراحت بوده است. ظاهرا 4-3 ساعت بعد از اینکه به پاسگاه رسیده این اتفاق افتاده است.»

خسروی گفت:« متاسفانه به دلیل کمبود نیرو در تشکیلات محیط زیست، اغلب نیروها هم در پاسگاه و هم در حین گشت، تنها هستند و راه برای حل این مشکل استخدام نیروی جدید است. محیط بانی ها نیروی کافی ندارند و این را بارها خود مسوولان سازمان گفته اند.»
منبع :eskannews.com
نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.