ساماندهی بیمه قالیبافان ورامین

خبر

ساماندهی بیمه قالیبافان ورامینساماندهی وضعیت بیمه قالیبافان شهرستان ورامین

بیمه قالیبافان ورامین حسن میرزایی رئیس اداره صنعت ، معدن وتجارت در جلسه وضعیت ساماندهی بیمه قالیبافان به موضوع حل مشکل بیمه قالیبافان و فعالان صنعت فرش شهرستان ورامین خبر داد .

در این جلسه میرزایی با اشاره به اینکه شهرستان ورامین بیش از 2000 قالیباف خانگی دارد افزود : ورامین یکی از مراکز اصلی تولید فرش دستباف استان به شمار می رود .

وی با اشاره به آوازه فرش دستباف ورامین به علت جایگاه ویژه و نقش مهم آن در استان بیان نمود : وجود مشکلات مختلفی که قالی بافان، این فعالان عرصه فرش با آنها دست و پنجه نرم می کنند باعث شده تا این صنعت گرانبها به انزوا کشیده شود.

میرزایی بر لزوم حمایت از قالیبافان و افزایش خدمات رسانی در حوزه درمان و بازنشسنگی این قشر زحمتکش تاکید و اظهار داشت : یکی از مشکلات قالیبافان عدم توان مالی برای تامین مواد اولیه و عدم برخورداری بسیاری از آنها از بیمه قالی بافی است که می تواند در دراز مدت آسیب های جدی متوجه صنعت فرش نماید .

در ادامه رئیس اداره تامین اجتماعی ضمن تاکید بر اولویت قرار دادن رسیدگی به امورات بیمه شدگان و تامین اجتماعی آمادگی مجموعه خود را در جهت پیگیری موارد مربوطه اعلام نمود .

قابل ذکر است دریافت گواهی مهارت پس از شرکت در آزمون های سازمان فنی و حرفه ای و عضویت در اتحادیه مربوطه از پیش شرط های پوشش بیمه ای قالیبافان است.


نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.