هیئت فاطمیون ورامین

خبر تاریخ خبر: 1397/08/13

هیئت فاطمیون ورامین


هیئت فاطمیون ورامین

                                               

همیشه وقتی به ایام محرم نزدیک می شویم اولین مکانی که به ذهنمان می رسد هیات است، در هیات ها گروهی از افراد متدین  اعم از جوانان ، میان سالان و کهن سالان برای ارتقای سطح معنوی جامعه فعالیت می کنند.

هیئت های ورامین در ایام محرم در مکانی از قبل تعیین شده  مانند مسجد ،حسینیه ،امام زاده منزل مسکونی و ... گرد هم جمع می شوند و چند ساعتی را به عزاداری می پردازند بعد از تمام شدن عزاداری شروع به پذیرایی کردن می کنند.

هیئت های ورامین علاوه بر عزاداری در ماه محرم اقدام به  فعالیت های فرهنگی مذهبی از قبیل شهادت های ائمه و معصومین  می نمایند و برنامه های آنها به صورت منظم اجرا می شود.

هیئت های که در طول سال فعالیت دائم دارند دارای ساختار تشکیلاتی منظم بوده ،مجموعه هایی مثل درمانگاه خیریه ،موسسه ی فرهنگی و آموزشی ، صندوق قرض الحسنه و... تحت پوشش آنها می باشد.

برخی هیئت ها  در شهرستان ورامین علاوه بر فعالیت های بسیاری که در ماه محرم انجام می دهند در تمامی مناسبت های مذهبی برنامه داشته و اقدام تشکیل کلاس های مذهبی احکام می نمایند .

مسئول هیئت ها باید  آداب هئیت داری را بدانند پایبند به دین اسلام باشد و به فرایض دینی و ولایت فقیه اعتقاد داشته باشد.و از علم بالایی برخوردار باشد مسئول هیئت باید خود الگو باشد اخلاق و گفتار یک مسئول هیئت میتواند تاپیر بسزایی در جذب افراد مخصوصا جوانان داشته باشد.

یکی از هیئت های که  در ایام مختلف مخصوصا ایام محرم به عزاداری می پردازند هیئت فاطمینون ورامین است که امروزه سایت رسمی این هیئت راه اندازی شده شما میتوانید از این پس به آدرس زیر مراجعه کنید.

www.fatemyun.ir

آدرس :ایران - تهران - ورامین - خیابان مهدیه - مهدیه یک

اطلاعات

نویسنده : Maryam yousefi

منبع : ورامین نامه

نظرات


تمامی نظرات پس از تایید، نمایش داده خواهند شد.